Захід проводиться ГО «Адвокат майбутнього» у партнерстві з Радою адвокатів в Одеській області за підтримки Посольства США в Україні.
Тренерками семінар-тренінгу є випускниці Програми «Адвокат майбутнього», адвокатка Юридичної групи «Право» Людмила Гриценко та адвокатка Адвокатського бюро «Тамари Бугаєць» – Тамара Бугаєць.
Запрошуємо до участі адвокатів, суддів, поліцейських.
Захід проходитиме в залі Ради адвокатів Одеської області (65026, м. Одеса, вул. Жуковського, буд. 14, 2-й поверх та триватиме з 9:30 до 18:00 (початок реєстрації о 9:00).
Участь у заході є безоплатною. Всього зможуть взяти участь 25 осіб. Реєстрація буде закрита автоматично після заповнення анкет 25 учасниками.
Домашнє насильство – це не проблема окремої родини, це проблема цілої країни. Актуальність та своєчасність теми підтверджується активними діями законодавця у даному напрямку – прийняття Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», численних підзаконних НПА на виконання основного закону, внесення змін до КУпАП, ЦПК, КПК та КК, у тому числі: криміналізація домашнього насильства та деяких видів гендерно-обумовленого насильства, розширення переліку обтяжуючих та пом’якшуючих обставин, запровадження механізму термінових заборонних та обмежувальних приписів, обмежувальних заходів, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство, тощо. Саме від свідомої та активної позиції дотичних суб’єктів залежить наскільки ефективно працюватимуть законодавчі нововведення та механізми захисту постраждалої особи по даній категорії справ. Участь у даному семінар-тренінгу дасть можливість учасникам відрізняти конфлікт від домашнього насильства, ідентифікувати різні форми насильства, усвідомити важливість наявності нульової толерантності до проявів різного виду домашнього насильства. Впродовж заходу учасники матимуть можливість напрацювати дієві інструменти надання професійної правничої допомоги постраждалим особам від домашнього насильства та познайомитися з особливостями роботи з такою категорією клієнтів. Законодавчі новели потребують згуртування всіх дотичних суб’єктів, аналізу актуальної судової практики та напрацювання ефективних інструментів захисту постраждалої особи від самого початку криміналізації домашнього насильства.
Метою семінар-тренінгу є:
• об’єднання правничої спільноти навколо теми запобігання та протидії домашньому насильству;
• робота над стереотипами щодо домашнього насильства;
• розуміння та ідентифікація кожної форми домашнього насильства;
• розуміння чим відрізняється конфлікт від насильства;
• обговорення особливостей притягнення кривдника до відповідальності, зокрема, за ст. 173-2 КУпАП та
ст. 126-1 КК;
• обговорення дієвих способів захисту (представництва інтересів) постраждалої особи шляхом застосування
термінового заборонного та обмежувального приписів;
• обмін досвідом між колегами;
• напрацювання єдиної практики.