Типова форма ордеру, виготовлена друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону відповідно до Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 36 від «17» грудня 2012 року, із змінами та доповненнями, діє після 01 січня 2022 року до закінчення повноважень адвоката у конкретній справі (провадженні).
Відповідно до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція) (надалі – Положення), затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 41 від «12» квітня 2019 року, бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.
Згенерувати ордер можливо наступним чином:
- Перейдіть на офіційний веб-сайт Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua .
- Натисніть кнопку «Вхід для адвоката».
- Увійдіть в особистий кабінет адвоката (введіть Ваш логін і пароль та натисніть кнопку «Увійти»).
- В особистому кабінеті адвоката оберіть розділ «Ордери».
- Оберіть підрозділ «Новий ордер».
- Вкажіть необхідні дані (скориставшись кнопками вибору, які запропоновані) та натисніть кнопку «Сформувати ордер».
Ордер містить обов’язкові реквізити, частина яких заповнюється при генерації автоматично, серед них – двовимірний штрих-код (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ. Решту реквізитів адвокат заповнює самостійно.
Згенерований ордер зберігається в обрану на Вашому пристрої папку для завантажених файлів.
Згідно опису, викладеного у Додатку №1 до Положення, типова форма ордеру повинна мати формат А-4.
Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті НААУ та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ.
Окрім вказаного вище, просимо звернути увагу на наступні роз’яснення, викладенні в рішеннях Ради адвокатів України:
-
Система управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України генерує у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України ордери на надання правничої (правової) допомоги відповідно до обраної адвокатом організаційної форми адвокатської діяльності (рішення Ради адвокатів України №106 від «11» вересня 2021 року «Про надання роз’яснення щодо застосування ордеру на надання правничої (правової) допомоги»).
-
Положенням не передбачено обов’язку адвоката щодо роздрукування ордеру у кольоровому та/або чорно-білому вигляді. Отже, адвокат вправі роздруковувати ордер як у чорно-білому так і в кольоровому вигляді на власний розсуд (рішення Ради адвокатів України №68 від «26» червня 2019 року «Про затвердження роз’яснення щодо застосування форми (бланку) ордеру на надання правничої (правової) допомоги»).
-
З огляду на чинне законодавство, а також керуючись п.12 Положення, підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об’єднання, може бути скріплений відтиском печатки адвокатського бюро/адвокатського об’єднання за її наявності.Вимоги щодо обов’язкового використання печатки не передбачені Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 та відповідно чинного законодавства є незаконними (рішення Ради адвокатів України № 118 від «21» вересня 2019 року «Про затвердження роз’яснення щодо обов’язкового використання печатки адвокатським об’єднанням при оформленні ордеру»).
-
Номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане, є обов’язковими реквізитами ордеру. При генерації ордеру, у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua , графа «посвідчення адвоката» заповнюється автоматично.У випадку, якщо під час генерації ордеру, графа «посвідчення адвоката» не заповнилась автоматично, це означає, що відповідні відомості адвоката відсутні в Єдиному реєстрі адвокатів України. В такому випадку для зручності в роботі адвокат повинен оновити відомості про себе в ЄРАУ, а до тих пір вправі вносити ці данні вручну (рішення Ради адвокатів України №98 від «20» вересня 2019 року «Про затвердження роз’яснення щодо заповнення обов’язкових реквізитів ордеру на надання правової допомоги»).
-
Ордер на надання правової допомоги не замінює договору про надання правової допомоги, який є підставою для здійснення адвокатської діяльності, а є лише документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги клієнту.Водночас, ордер може бути оформлений адвокатом на підставі усної угоди з клієнтом, що перебуває, зокрема, у слідчому ізоляторі, але у найближчий можливий строк адвокат зобов’язаний укласти з клієнтом договір про надання правової допомоги у письмовій формі (рішення Ради адвокатів України № 57 від «12» квітня 2019 року «Про затвердження роз’яснення щодо оформлення ордерів на надання правової допомоги до укладення письмового договору»).